Mozgásszervi panaszok
A világjárvány Magyaroroszágon - az elmúlt több mint egy évben - a felnőtt munkavállalók közel 20 %-át, közűlük is döntően a közép-korosztályt otthoni munkavégzésre "kárhoztatta". Ennek a tendenciának az egészségügyi, fiziológiás és lélektani hatásait vesszük most górcső alá.
A mozgásszervi panaszok egy része az ízületek, porcok, izmok más jellegű igénybevételével, illetve az ezzel összefüggő idegrendszeri terheléssel, és a munkafeltételek változásával összefüggő stresszel kapcsolatosak.
Patikánk a panaszok enyhítésére az alábbi készítményeket javasolja:
Béres Porcerő Forte 1500 filmtabletta - az ízületi porcok normál működéséért |
|
|
Jutavit Hialuron Forte tabletta - az ízületek mozgathatóságának fenntartásáért |
LXR Neuro B Komplex kapszula - idegi eredetű zsibbadások, fájdalmak, izomfeszülések terápiájának étrendi kiegészítése |
|
![]() |
Milgamma Neuro bevont tabletta - B1- és B6-vitaminhiány okozta idegrendszeri betegségek kezelésére |
Sedacur Forte bevont tabletta - nappal a feszültségoldást, este az elalvást segítő készítmény |
|
|
Nottevit skinny sleep étrend-kiegészítő kapszula - esti stresszoldást, pihentető alvást támogató készítmény |
A mozgásszervi problémák és az ezzel járó főként fizikai fájdalmak és pszichikai megterhelés ugyancsak elterjedt kórkép szerte a világon. A hazai népesség körében több mint 1 millió embert sújt a legkülönbözőbb korosztályokat érintve. Amellett, hogy rendkívül kellemetlen, gyakran vezet a betegek esetében az életminőség romlásához, a cselekvőképesség korlátoltságához, keresőképtelenséghez, nem ritkán rokkantsághoz. Sokan keresik fel a szakellátó intézményeket segítség reményében, de a gyakran nem megfelelő anamnézis és a nem adekvát terápiás kezelés csökkenti a fájdalmakat és nem szünteti meg a kiváltó okokat. Ahhoz, hogy tudjuk, milyen irányba induljunk el, szükséges tisztázni alapvető ismereteinket. A téma kapcsán Dr. Halász Katalin reumatológussal beszélgettünk.
2018-ban a KSH adatai szerint 144 000 ember dolgozott távmunkában. 2020-ban a COVID-19 pandémia megjelenését követően az elmúlt 10 év átlagát tekintve ez a szám megháromszorozódott, mára több mint 700 000. A home office-ban dolgozók között felülreprezentáltak a nők, a 25–44 évesek és a városban élők. A távmunka mozgásszervi panaszokkal járhat. Erről kérdezem dr. Halász Katalint, a Szent János Kórház reumatológus főorvosát.
- Mennyiben változhatnak a munkavégzés feltételei a home office kapcsán, hiszen az esetek legnagyobb részében számítógép mellett végezhető munkáról beszélünk?
Az artrózis a mozgásszervi fájdalmak leggyakoribb oka, ugyanis az ízületek kor előrehaladtával járó elfajulása az egyik legelterjedtebb, ízületeket érintő megbetegedés. A fájdalom és a mozgáskorlátozottság egyaránt megkeserítheti az idősebb emberek életét.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: InforMed
A hirtelen jött home office egyik nagy hátránya lehet, hogy otthon nem megfelelő széken, asztalnál, rosszul beállított gépnél, rossz tartással ülünk napi 6-8 órát. Mit tehetünk a fájdalmak ellen?
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Egészségkalauz